اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان با نرخ سود 9 درصد در بانک کارآفرین اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
چالش بزرگ صنعت بیمه همگانی سازی بیمه های اختیاری است
جزئیات پرداخت وام و تسهیلات به مستاجران
موسوی: سند همکاری با چین پس از تایید به اطلاع افکارعمومی می‌رسد
نرخ بیکاری جوانان ۲۴.۵ درصد اعلام شد
اتصال کارت‌های بانکی ایران به شبکه بانکی روسیه
جزئیات عرضه ETF‌های بعدی دولت مشخص شد
هزینه‌ تست کرونا در بخش خصوصی و دولتی اعلام شد
طرح مجلس برای مالیات دارندگان چند خودرو
سقف انتقال کارت به کارت افزایش پیدا کرد
افتتاح بزرگترین شعبه فروشگاه رفاه در مجتمع لوتوس مال
پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال
تحلیل کارشناسی از ریزش این روزهای شاخص بورس
بورس مسکن روز میز دولتمردان
دومین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید

  آخرين اخبار
پیام مدیر امور حوزه مدیرعامل و روبط عمومی بانک سینا به مناسبت روز خبرنگار
پیام تبریک مدیرعامل بانک سینا به مناسبت روز خبرنگار
پیام دکتر حسین زاده به مناسبت روز خبرنگار
پیام مدیر عامل بانک کارآفرین به مناسبت روز خبرنگار
ورود فولاد صنعت بناب به بورس در سال جهش توليد/ شروع به كار پروژه بزرگ ذوب و نورد
پیام تبریک امور روابط عمومی و بازارافزایی بانک به مناسبت عید سعید غدیر خم
پیام مدیرعامل بانک کارآفرین به مناسبت روز خبرنگار
پیام رئیس کل بیمه مرکزی به مناسبت روز خبرنگار
پیام تبریک مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز خبرنگار
پیام تبریک مدیرعامل بانک سینا به مناسبت روز خبرنگار
  پربيننده ترين اخبار
رویکرد حمایتی بانک سینا در ارائه طرح های تسهیلاتی و خدماتی
مدیر جدید امور بازرسی بانک کارآفرین معرفی شد
بانک توسعه تعاون استان اصفهان از ابتدای سال 98 تاکنون 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده است
پیام مدیر امور حوزه مدیرعامل و روبط عمومی بانک سینا به مناسبت روز خبر نگار
یک میلیون راننده حمل کالا تحت پوشش بیمه دانا قرار گرفتند
مجمع بانک سامان۲۹ مرداد برگزار می‌شود
هیچگونه برنامه ای برای تعدیل پرسنل بانکهای ادغامی نداریم
پیام تبریک مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت روز خبرنگار
اهتمام ویژه بانک پارسیان به اجرای قانون رفع موانع تولید / مردمی سازی و عرضه سهام و واگذاری اموال و املاک بانک/ جهش تولید و اشتغال زایی در همکاری نزدیک
صدور مجوز افزایش سرمایه بیمه کوثر
ارائه تسهیلات خرید کالای ایرانی در موسسه اعتباری ملل
شرایط ویژه صدور بیمه‌ نامه مسئولیت برای مراکز درمانی درتجارت‌ نو
درخشش بیمه رازی در چهارمین دوره ارزیابی تحول دیجیتال
رشد شاخص‌های عملکردی بانک آینده در نیمه نخست مردادماه سال ۱۳۹۹
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

در مراسم امضای تفاهمنامه میان بانک کارآفرین و صندوق نوآوری‌ و شکوفایی اعلام شد؛
اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان با نرخ سود 9 درصد در بانک کارآفرین

دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین از کاهش نرخ سود تسهیلات به 9 درصد برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ در این بانک خبر داد.

  

به گزارش روابط عمومی‌ بانک کارآفرین، دکتر فرزین در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌ وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ که روز یکشنبه 29 تیر ماه با حضور مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت و مدیران عامل بانک‌های آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن در محل صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اعلام این مطلب تاکید کرد: با حمایت صندوق نوآوری‌ نرخ سود تسهیلات به شرکت‌های دانش‌‌بنیان را از ۱۲ درصد به ۹ درصد کاهش داده‌ایم تا در شرایط فعلی حمایت بیشتری از این شرکت‌ها صورت گیرد.

صندوق نوآوروی و شکوفاییوی همچنین تصریح کرد: بانک کارآفرین در جهت عمل به رسالت خود در توسعه کارآفرینی، در بخش سرمایه‌گذاری نیز مشارکت خواهد کرد. همچنین طی قراردادی که بین بانک کارآفرین و این صندوق منعقد شده، بخشی از منابع داخلی بانک به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص خواهد یافت. خوشبختانه به نظر می‌رسد این صندوق که با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده، در مراحل اولیه تامین منابع مالی توانسته به خوبی عمل کند.

دکتر فرزین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیاستگذاری‌های‌ بانک کارآفرین در حمایت از بخش‌های مختلف تولیدی، خدماتی و صنعتی تصریح کرد: بسته‌های تسهیلاتی متنوعی برای حمایت از صنوف مختلف در بانک کارآفرین طراحی شده است تا در شرایط فعلی اقتصاد کشور در اختیار واجدین شرایط قرار گیرد و بانک کارآفرین سهم خود را در جهت حمایت از تولید و رونق اقتصادی‌ در کشور ایفا نماید.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های بانک کارآفرین برای تحقق جهش تولید گفت: بانک کارآفرین در سال جاری در حوزه سلامت نیز ورود پیدا کرده و برای حمایت از جامعه پزشکان، بسته تسهیلاتی اختصاصی ارزش سلامت را طراحی و عملیاتی کرده است.

مدیرعامل بانک کارآفرین در بخش دیگری‌ از سخنان خود تاکید کرد: بانک کارآفرین آمادگی دارد که در چارچوب رسالت خود و با هدف حمایت از کارآفرینی، با صندوق نوآوری و شکوفایی همکاری تنگاتنگ و همه‌جانبه داشته باشد.

بر اساس این گزارش همچنین دکتر علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی طی سخنانی تصریح کرد: سومین مرحله حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کارهای آسیب‎دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ با همکاری سه بانک عامل کارآفرین، صنعت و معدن و آینده تا سقف 10 میلیارد تومان با نرخ 9 درصد انجام خواهد پذیرفت.

وی‌ همچنین افزود: پس از تامین مالی شرکت‌های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کوچک آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا و همچنین شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضای کار اشتراکی، در مرحله جدید این حمایت‌ها، تسهیلات برای شرکت‌‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ را اجرا می‌کند.

دکتر وحدت با بیان جزئیات نحوه ارائه این تسهیلات تصریح کرد: در کنار اعطای تسهیلات و تامین مالی شرکت‌های کوچک، برای حمایت از شرکت‌های بزرگ نیز با همکاری بانک‌های خصوصی از جمله بانک کارآفرین، اقدام به راه‌اندازی سامانه حمایت کرده‌ایم. اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان بر روی این سامانه حمایت منتشر می‌شود و هر کدام از بانک‌های عضو سامانه، می‌تواند تا سقف 10 میلیارد تومان و با نرخ سود 9 درصد، بدون دوره تنفس و با بازپرداخت 18 ماه به شرکت‌های متقاضی تسهیلات اعطا نماید.

وی همچنین افزود: این تسهیلات مختص شرکت‌های دانش‌بنیان با نیروی انسانی بیشتر از 50 نفر و فروش بیشتر از 20 میلیارد ریال در سال 98 است که از طریق بانک‌های عامل (بانک صنعت و معدن، بانک آینده، بانک کارآفرین) اعطا می‌شود.

همچنین دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات وزارت بهداشت و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ، توسعه نوآوری و فناوری در شرایط سخت را ضروری خواند و گفت: شیوع ویروس کرونا شرایط سختی را ایجاد کرده و تلفات انسانی و اجتماعی زیادی برای جهان داشته است. بر همین اساس شیوع ویروس کرونا یک فرصت است تا یاد بگیریم چگونه مشکلات را حل کنیم.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت ضمن درخواست از بانک‌ها برای اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: با استفاده از توانمندی‌های شرکت‌ها و استفاده از فرصت ایجاد شده، توان بیشتری برای حل مشکلات آینده خواهیم داشت.

بر اساس این گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی در دو مرحله قبل حمایت و کمک به تداوم کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک، شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی و شرکت‌های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا را در دستور کار خود قرار داده بود.
 شماره خبر : 14292      انتشار : 31/4/1399        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست