بانک صادرات ایران تسهيلات مناسبي برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا تخصیص داده است اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
افتتاح بزرگترین شعبه فروشگاه رفاه در مجتمع لوتوس مال
پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال
تحلیل کارشناسی از ریزش این روزهای شاخص بورس
بورس مسکن روز میز دولتمردان
دومین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید
چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟
اخذ مالیات از خانه‌های خالی منتظر گوشه چشم سازمان امور مالیاتی
فروش سهام عدالت از سه‌شنبه آینده
خرید متری مسکن در بورس
چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟
آیا یک زن ترامپ را از کاخ سفید بیرون می کند؟
واکنش مدیرعامل بورس تهران به ریزش شاخص کل بورس
بیان هنرمندانه روابط عمومی، مفاهیم پیچیده صنعت بیمه را ساده می‌کند
عرضه سهام معدنی‌ها در بورس در دستور کار قرار گرفت

  آخرين اخبار
مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری ملل برگزار شد
بهره برداری از درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان بانک ملی ایران در زاهدان
بیمه دی یکی از مهم ترین حلقه های زنجیره ارزش گروه مالی دی است
امکان اعطای مالکیت فروش سهام عدالت به صورت غیرحضوری در بانک سینا
شوک «ذوب» واسطه‌گران را غافلگیر کرد
نتیجه آزمون استخدامی گروه پارسیان به زودی اعلام خواهد شد
امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات و اتاق بازرگانی زنجان در سال «جهش تولید»
پرداخت بیش از دو هزار فقره تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران در سال 99
همیاری کارکنان اداره امور شعب ایلام در پویش کمک مومنانه
شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد
  پربيننده ترين اخبار
آغاز ساخت بزرگترین گلخانه شرق کشور با پشتیبانی ملل
آغازگر حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه سازمانی؛ روابط عمومی ها هستند
پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت سالروز تاسیس بانک سینا
افتتاح بزرگترین شعبه فروشگاه رفاه در مجتمع لوتوس مال
شوک «ذوب» واسطه‌گران را غافلگیر کرد
تولید حفاظ های بتنی مفصل دار در شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان
مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری ملل برگزار شد
نتیجه آزمون استخدامی گروه پارسیان به زودی اعلام خواهد شد
شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد
امکان اعطای مالکیت فروش سهام عدالت به صورت غیرحضوری در بانک سینا
امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات و اتاق بازرگانی زنجان در سال «جهش تولید»
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

​قائم‌مقام مدیرعامل:
بانک صادرات ایران تسهيلات مناسبي برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا تخصیص داده است

اقتصاد کلان: قائم‌مقام بانک صادرات ایران از تخصیص 9 هزار میلیارد تومان برای حمایت ازکسب و کارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا خبر داد و گفت: در حال برنامه‌ريزي هستيم تا با استفاده از این فرصت، حمایت مناسبی از مشاغل آسيب‌ديده از این بیماری به عمل آوریم.

  

به گزارش اقتصاد کلان به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، رضا صدیق اظهار کرد: بانک صادرات ايران به عنوان يکي از بانکهايريشهدار ايران نقش اجتماعي خود را ايفا می‌کند و حمايتهايلازم از اقشار آسيبديده از بیماری کرونا و مشتريان را در دستور کار خود قرار داده است. براي مثال در اسفند 98 و فروردين 99 تسهيلات مناسبي به شرکتهايدارويي پرداخت کرديم تا بتوانند داروهاي مورد نياز شبکه درمان کشور را توليد کنند.

صدیق افزود: براساس ابلاغيه بانک مرکزي، سهم بانک صادرات از تسهيلات 75 هزار ميليارد توماني تعیین شده برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا 9 هزار ميليارد تومان با نرخ 12 درصد است که در حال برنامهريزي هستيم تا با پرداخت آن کمک خوبي به مشاغل آسيبديده داشته باشيم.

وی با اشاره به اینکه وزارتخانههايمرتبط، دستورالعمل لازمه را در اختيار بانکها قرار خواهند داد، تاکید کرد: پرداخت تسهيلات به شکل مناسب و در کمترین زمان ممکن  پرداخت خواهد شد.

قائم مقام بانک صادرات ایران در خصوص مهمترین اقدامات بانک برای مقابله با این بیماری نیز گفت: مديريت بانک صادرات ايران برنامههايمتعددي براي محافظت از همکاران و مشتريان در مقابل بيماري کرونا به کار بسته است که يکي از آنها همگام با ساير بانکها، شيفتبندي حضور همکاران در شعب بود. به اين معنا که تا اواخر فروردينماه 99، يکسوم کارکنان به شکل حضوري در شعب مشغول خدمت شدند. همچنين برخي شعب درجه دو، سه و چهار را در بعضي روزها تعطيل کرديم تا همه شعب درگير نباشند. به خانمهايهمکاري که فرزند کوچک زير 12 سال دارند هم مرخصي دوهفتهاي داديم و از ساير همکاران خواستيم که جاي آنها را پر کنند.

رضا صدیق تصریح کرد: با توجه به اينکه در حال حاضر حدود 92 درصد تراکنشها در خارج از شعب و با استفاده از ابزارهای الکترونیک يا خودپردازها انجام ميشود و فقط هشت درصد تراکنشها در داخل شعبه انجام ميگيرد، برنامه‌ریزی برای کاهش این هشت درصد نیز داریم که فشار زيادي به کارکنان حاضر در شعب وارد نياید. ضمن اينکه تعطيلات فروردينماه باعث شد مشتريان کمتري مراجعه کنند. البته در کنار اين موارد، به حوزهها اعلام کرديم اگر شعبهاي با کمبود نيرو مواجه شد، از ساير شعب تأمين خواهيم کرد، بنابراين با مشکل خاصي روبهرو نشديم.

وی در خصوص توجه بانک به دستورالعمل بانک مرکزی برای تعویق سه ماهه اقساط نیز افزود: ما به همه شعب اعلام کرديم که از گرفتن اقساط خودداري کنند و اگر مشتريها براي پرداخت تسهيلات اقدام نکردند، پيگير نشوند و اگر مراجعه حضوري داشتند اما از تنفس سهماهه بياطلاع بودند، به آنها توضيح داده شود که ميتوانند سه ماه ديگر اقساطشان را پرداخت کنند.

عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران همچنین در مورد بهرهمندي از بانکداري الکترونيک به عنوان يکي از مهمترين راهها براي جلوگيري از حضور مردم در شعب و کاهش ابتلا به شيوع ويروس کرونا گفت: یکي از اقدامات مناسبي که انجام شد، رونمايي از کيف پول الکترونيک بود. به اين طريق نياز به استفاده از کارت عابربانک از بين ميرود و با گوشي موبايل هم ميتوان پرداختها را انجام داد. براي ارائه اين خدمت، همکاران ما در بانک صادرات در ايام تعطيلات نوروز تلاش شبانهروزي از خود نشان دادند و در زمان خيلي کوتاهي آن را به بهرهبرداري رساندند به نحوي که براي برخيها به سرانجام رسيدن اين پروژه در مدتزمان محدود قابل تصور نبود. اين نرمافزار روي دستگاههايپوز نصب ميشود و نياز به استفاده از کارتها را که خود يکي از منشأهاي انتقال ويروس هستند، از بين ميبرد.

 

صدیق با تسلیت به خانواده‌های همکاران بانکی درگذشته بر اثر بیماری کرونا، اظهار کرد: ما براي حمايت از همکارانمان تلاش کرديم به اندازه کافي ماسک، مواد شوينده و دستکش در اختيار شعب قرار دهيم. انواع و اقسام خدمات الکترونيک را هم فعال کرديم که با توجه به آنها نياز به حضور مشتريان در شعب نباشد تا زنجيره انتقال ويروس تا جاي ممکن قطع شود. تمام خدمات مهم و اصلي بانکي روي نرمافزارهاي بانک صادرات قابل انجام است و اين مسئله هم به نفع مردم و هم به نفع بانک است. ضمن اينکه برخي از کارها ميتواند به آينده موکول شود. اميدواريم بهزودي شاهد کنترل بيماري کرونا باشيم.

 شماره خبر : 14021      انتشار : 1/3/1399        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست