بانک توسعه صادرات ایران سکوی جهش صادراتی اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
افتتاح بزرگترین شعبه فروشگاه رفاه در مجتمع لوتوس مال
پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال
تحلیل کارشناسی از ریزش این روزهای شاخص بورس
بورس مسکن روز میز دولتمردان
دومین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید
چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟
اخذ مالیات از خانه‌های خالی منتظر گوشه چشم سازمان امور مالیاتی
فروش سهام عدالت از سه‌شنبه آینده
خرید متری مسکن در بورس
چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟
آیا یک زن ترامپ را از کاخ سفید بیرون می کند؟
واکنش مدیرعامل بورس تهران به ریزش شاخص کل بورس
بیان هنرمندانه روابط عمومی، مفاهیم پیچیده صنعت بیمه را ساده می‌کند
عرضه سهام معدنی‌ها در بورس در دستور کار قرار گرفت

  آخرين اخبار
مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری ملل برگزار شد
بهره برداری از درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان بانک ملی ایران در زاهدان
بیمه دی یکی از مهم ترین حلقه های زنجیره ارزش گروه مالی دی است
امکان اعطای مالکیت فروش سهام عدالت به صورت غیرحضوری در بانک سینا
شوک «ذوب» واسطه‌گران را غافلگیر کرد
نتیجه آزمون استخدامی گروه پارسیان به زودی اعلام خواهد شد
امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات و اتاق بازرگانی زنجان در سال «جهش تولید»
پرداخت بیش از دو هزار فقره تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران در سال 99
همیاری کارکنان اداره امور شعب ایلام در پویش کمک مومنانه
شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد
  پربيننده ترين اخبار
آغاز ساخت بزرگترین گلخانه شرق کشور با پشتیبانی ملل
آغازگر حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه سازمانی؛ روابط عمومی ها هستند
پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت سالروز تاسیس بانک سینا
افتتاح بزرگترین شعبه فروشگاه رفاه در مجتمع لوتوس مال
تولید حفاظ های بتنی مفصل دار در شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان
شوک «ذوب» واسطه‌گران را غافلگیر کرد
مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری ملل برگزار شد
نتیجه آزمون استخدامی گروه پارسیان به زودی اعلام خواهد شد
شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد
امکان اعطای مالکیت فروش سهام عدالت به صورت غیرحضوری در بانک سینا
امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات و اتاق بازرگانی زنجان در سال «جهش تولید»
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

اگزیم نیوز گزارش می دهد:
بانک توسعه صادرات ایران سکوی جهش صادراتی

اقتصاد کلان: اگزیم بانک‌ها با تامین منابع لازم برای صادرکنندگان، سرمایه‌گذاران و واردکنندگان در بازارهای خارجی، زمینه ساز توسعه اقتصادی پایدار هستند.

  

بانک‌های توسعه‌ای با هدف فراهم آوردن بستر مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی مختلف طراحی شده‌اند؛ اهمیت توسعه صادرات توسط کشورها و دولت‌ها موجب شده که اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان موسسات مالی و تخصصی وابسته به دولت را برای این منظور تاسیس کنند. اگزیم بانک‌ها با تامین منابع لازم برای صادرکنندگان و سرمایه‌گذاران و واردکنندگان در بازارهای خارجی زمینه ساز توسعه اقتصادی پایدار هستند.

اقتصادهای صادرات محور همواره از قویترین اقتصادهای دنیا بوده‌اند چرا که رشد صادرات رابطه مستقیمی با رونق تولید دارد و این رابطه، کلید جهش تولید است؛ بانک توسعه صادرات ایران به عنوان اگزیم بانک ایران طی بیست و نه سال فعالیت خود به عنوان یک بانک دولتی در طبقه‌بندی شورای پول و اعتبار در گروه بانک‌های تخصصی قرار گرفته و به طور خاص بر افزایش توانمندی صادراتی کشور متمرکز شده است. در حال حاضر بیش از 86 درصد از صادرکنندگان نمونه کشوری مشتری بانک توسعه صادرات ایران هستند.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز به نقل از مدیر اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران، این بانک در سال 1398 بالغ بر 84 هزار و 359 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های صادرات محور در حوزه‌های مختلف پرداخت کرده است؛ بررسی میزان تسهیلات اعطایی این بانک از سال 95 تا 98 نشان می‌دهد، حجم تسهیلات اعطایی این بانک در این مدت 73 درصد رشد داشته است.

حوزه صنعت و معدن تا پایان اسفند‌ماه 98 با 41 درصد، در صدر دریافت کننده‌گان تسهیلات بانک توسعه صادرات ایران بوده است؛ 32 درصد به بخش پتروشیمی و شیمیایی، 16 درصد کشاورزی، 10 درصد خدمات فنی و مهندسی، 0.7 درصد اعتبار خریدار و مابقی به سایر حوزه‌ها تخصیص پیدا کرده است.

از آنجاییکه رسالت اصلی اگزیم بانک ایران کمک به توسعه صادرات غیرنفتی است؛ به طور ویژه به شرکت‌های کوچک و متوسط به عنوان اهرم‌های تولید صادرات محور توجه شد؛ به طوریکه از سال 94 تا پایان 98 حجم تسهیلات اعطایی به شرکت های کوچک و متوسط، 114 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، بانک توسعه صادرات در راستای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان اقدامات متعددی را طی سال 98 انجام داد؛ امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تخصیص اعتبار 2.000 میلیارد ریالی موضوع تبصره18 قانون بودجه سال 1398 و تخصیص مبلغ مذکور از سوی صندوق توسعه ملی به بانک و تلفیق با مبلغ مشابه از محل منابع بانک از جمله این اقدامات است.

همچنین پیش نویس تفاهم‌نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور کاهش نرخ سود تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان به حداکثر 12 درصد و تخفیف در کارمزد خدمات قابل ارایه به شرکت‌های دانش بنیان نیز نهایی شد.

بانک توسعه صادرات با هدف آشنایی شرکت‌های دانش بنیان و آموزش آن‌ها، نشست‌های مشترک استانی در پارک‌های علم و فناوری برگزار نموده است.

در سال 98 تفاهم نامه‌ای با ستاد ویژه فناوری نانو در جهت تأمین مالی، آموزش و ... شرکت‌های دانش بنیان به امضا رسید؛ همچنین امضای تفاهم نامه سه جانبه بین بانک، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق ضمانت صادرات ایران در جهت تامین مالی و تضمین بازپرداخت قراردادهای تسهیلاتی.

طی توافقات به عمل آمده، مقرر شد ضمانت نامه صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان وثیقه نوع یک برای پوشش تسهیلاتی شرکت‌های دانش بنیان پذیرفته شود.

به گزارش اگزیم نیوز، تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران درسال 98 به شرکت‌های دانش بنییان بالغ بر یک هزار و 851 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال 95 با تسهیلات 518 میلیارد ریالی، بالغ بر257 درصد رشد داشته است.

رضا ساعدی فر، مدیریت امور اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز، مانده تسهیلات این بانک را در سال 98 بالغ بر 338 هزار و 293 میلیارد ریال عنوان کرد که در مقایسه با مانده تسهیلات این بانک در سال 95، بالغ بر 116 درصد رشد داشته است.

وی مانده تسهیلات بانک توسعه صادرات را به تفکیک بخش‌های اقتصادی اعلام کرد و گفت: مانده تسهیلات بخش شیمیایی و پتروشیمی 37 درصد، سرمایه‌گذاری و خدمات فنی و مهندسی 28 درصد، صنعت و معدن 24 درصد، کشاورزی 7 درصد، اعتبار خریدار 3 درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز سپرده‌گذاری ریالی صندوق توسعه ملی در بانک توسعه صادرات ایران در سال 94، بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال بوده که در سال 98 این رقم به 10 هزار میلیارد ریال رسیده است و طی این سال‌ها 150 درصد رشد داشته است.

بانک توسعه صادرات ایران در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه اعمال شده ، اقدام به تأمین مالی طرح‌ها در بخش‌های مختلف از جمله طرح تولید فولاد(خام و اسفنجی و ...)؛ طرح تولید انواع محصولات پتروشیمی (پروپیلن، اتیلن و ...)، طرح توسعه فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار، طرح توسعه تولید فراورده‌های لبنی، احداث واحد آب شیرین‌کن، توسعه یکپارچه میدان‌های مشترک نفتی و ... نموده است.

 شماره خبر : 13969      انتشار : 19/2/1399        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست