پرسش کلیدی درباره تسهیلات مسکن خبرگزاری اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  
  خبرهای برگزيده
ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفت/ همتی: مشکلی برای ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد شد
محصولات و خدمات بیمه ای نبايد جزو کالاهای لوکس محسوب شود
کدام خانه ها باید مالیات بدهند؟
مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
بهترین اقتصادهای جهان معرفی شدند
انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند
ایران همه محدودیت‌های برجام را کنار گذاشت /گام پنجم برداشته شد
مسکن بیش از این ظرفیت افزایش قیمت ندارد
واکنش بورس به شهادت سردار سلیمانی؛ افت ۱۶ هزار واحدی شاخص
رشد بورس، هر روز بیشتر از دیروز
نمایشگاه کار ایران امسال با رونمایی از یک محصول جدید برگزار می‌شود
آنچه که باید از خودروی آبسوز بدانیم
در بازار طلا، سکه و ارز چه خبر است؟
اصلاح قیمت بنزین؛ تصمیمی سخت در شرایطی دشوار

  آخرين اخبار
قابلیت به روزرسانی خودکار برای نسخ قدیمی همراه بانک سینا فعال شد
دریافت مجوز قبول اتکایی بیمه کوثر از بیمه مرکزی
ساعات کاری شعب بانک آینده در روزهای پایانی سال١٣٩٨
اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص ساعات کار شعب استان‌های گیلان و مرکزی
بیمه کوثر مقام سوم فوتسال صنعت بیمه را کسب کرد
ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفت/ همتی: مشکلی برای ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد شد
مناقصه عمومی بانک سرمایه
بانک سامان املاک مازاد خود را به فروش می‌رساند
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد
جشنواره قرعه کشی کارتخوان های بانک سینا برگزار می شود
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

پرسش کلیدی درباره تسهیلات مسکن

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان این بانک به سوال ها و تماس های تلفنی پاسخ داد.

  

محمد حسن مرادی، مدیر امور طرح وبرنامه بانک مسکن با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن-call center- به صورت مستقیم با متقاضیان و مشتریان بانک مسکن پیرامون سوالات و ابهامات مطرح شده از سوی آن ها پاسخ داد.
مدیران و مسوولان بانک مسکن در بخش های مختلف به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی از روز گذشته با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن به صورت مستقیم بامتقاضیان دریافت تسهیلات و مشتریان این بانک به صورت تلفنی گفت وگو می کنند. به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی مشتریان بانک مسکن و عموم مردم می توانند از روز ۱۲ تا ۲۲ بهمن در ساعات ۱۰ تا ۱۲ صبح با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن به شماره ۶۱۰۸۸-۰۲۱ تماس گرفته و سوالات خود را پیرامون مسائل مربوط به بانک مسکن مطرح کنند و مدیر مربوطه با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان به سوالات آن ها پاسخ خواهد داد.
وی که روز گذشته به منظور پاسخ به سوالات متقاضیان در مرکز ارتباط با مشتریان حضور یافته بود افزود:روز گذشته مشتریان بانک مسکن که اقدام به تماس با مرکز ارتباط با مشتریان کردند عمدتا یک سوال مهم در ارتباط با تسهیلات خرید مسکن مطرح می کردند که به سوالات آن ها پاسخ داده شد.
مرادی تصریح کرد:عمده سوالات در مورد درخواست شعب برای معرفی ضامن در زمان اعطای تسهیلات مسکن بود. با توجه به اینکه سقف تسهیلات خرید مسکن افزایش یافته است شعب بانک مسکن از متقاضی دریافت تسهیلات درخواست معرفی ضامن می کنند.تا قبل از افزایش سقف تسهیلات تا ۲۴۰ میلیون تومان در شهر تهران و افزایش سقف در سایر شهرها،تاکید بر این بود که تا حد ممکن شعب از متقاضیان درخواست معرفی ضامن نکنند و تنها با مدارک درآمدی و شغلی به شرط کفایت درآمدی برای پرداخت اقساط ماهانه و محرز شدن بنیه مالی کافی تسهیلات گیرنده برای پرداخت قسط،تسهیلات به وی اعطا شود.
وی ادامه داد:اما در شرایط فعلی که رقم اقساط ماهانه متناسب با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن افزایش یافته است و در شهر تهران برای تسهیلات زوجین از قسط ماهانه ۴ میلیون تومان فراتر می رود در صورتیکه مبلغ قسط ماهانه کمتر از حقوق و درآمد ماهانه افراد باشد یا باقی مانده حقوق افراد پس از کسر قسط بانک تکافوی سایر نیازهای مالی فرد را ننماید ، بانک ناچار به درخواست معرفی ضامن برای ضمانت بازپرداخت تسهیلات است.
مرادی گفت:در شرایطی که مدارک درآمدی فرد بنیه مالی وی برای پرداخت قسط ماهانه را اثبات نکند بانک دو راه دارد یکی ممانعت از پرداخت تسهیلات به متقاضی است و دیگری درخواست معرفی ضامن از سوی فرد متقاضی.در واقع درخواست برای معرفی ضامن به منظور کمک به مشتریانی است که مدارک شغلی و درآمدی آن ها بنیه مالی کافی آن ها بر ای پرداخت قسط ماهانه را اثبات نمی کند تا این گروه از افراد هم بتوانند تسهیلات مورد تقاضای خود را دریافت کنند و بانک نیز نگرانی بابت دریافت به موقع مطالبات خود را نداشته باشد.
وی خاطرنشان کرد:با این حال اگر فرد بتواند با مدارک شغلی و درآمدی خود مبنی بر فیش حقوقی،حکم کارگزینی،ارائه حساب بانکی که ماهانه به آن سود تعلق می گیرد،اجاره نامه ای که از طریق آن در هر ماه اقدام به دریافت اجاره از مستاجر می کند و ... کفایت بنیه مالی خود را اثبات کند و درآمد ماهانه وی بیشتر از رقم اقساط ماهانه تسهیلات درخواستی بیشتر باشد، نیازی به معرفی ضامن برای دریافت تسهیلات ندارد.
 شماره خبر : 13772      انتشار : 14/11/1398        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست