تاکید مدیران بانک ملی ایران بر مدیریت نقدینگی بانک خبرگزاری اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  
  خبرهای برگزيده
محصولات و خدمات بیمه ای نبايد جزو کالاهای لوکس محسوب شود
کدام خانه ها باید مالیات بدهند؟
مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
بهترین اقتصادهای جهان معرفی شدند
انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند
ایران همه محدودیت‌های برجام را کنار گذاشت /گام پنجم برداشته شد
مسکن بیش از این ظرفیت افزایش قیمت ندارد
واکنش بورس به شهادت سردار سلیمانی؛ افت ۱۶ هزار واحدی شاخص
رشد بورس، هر روز بیشتر از دیروز
نمایشگاه کار ایران امسال با رونمایی از یک محصول جدید برگزار می‌شود
آنچه که باید از خودروی آبسوز بدانیم
در بازار طلا، سکه و ارز چه خبر است؟
اصلاح قیمت بنزین؛ تصمیمی سخت در شرایطی دشوار
آسیب‌پذیری اقتصاد ایران از عوامل سیاسی خارجی کاهش یافته است

  آخرين اخبار
بیمه‌گذار، اشیای باستانی ایران و آلمان را بیمه نکرد!
سرپرست بیمه ملت منتظر پاسخ استعلام از مراجع نظارتی
دریافت رمز پویای بانک ملی، چگونه؟
طرح «رها» برای آزادسازی سند در رهن
بانک پارسیان تنها بانک حامی دومین همایش ملی نوآوری در صنعت پلاستیک کشور
سود سهام عدالت از اول اسفند ماه واریز می‌شود
انتقال وجه بیش از ۱۰۰ هزارتومان و مشاهده موجودی و صورتحساب کارت
افزایش ده هزار میلیارد ریالی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه
بیمه آسیا ۱۰ ماهه ۴۷.۹۶۳ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد
«ملی شو» راهی به آینده روشن*
  پربيننده ترين اخبار
رونمایی از سامانه خدمات برخط بیمه کوثر
کدام خانه ها باید مالیات بدهند؟
شعبه قزوین بیمه دانا هزار میلیاردی شد
مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
ارتقای منزلت بازنشستگان با خدمات بانک رفاه
پیاده سازی استراتژی، راهکار قطعی بهبود وضعیت سازمان است
استقبال جامعه قرانی از انتصاب مدیر جوان ونخبه قرانی در دارالقران امام علی (ع)بخش خواهران
اهدای لوح تقدیر به مدیرعامل بانک توسعه تعاون
٨٧ درصد تراکنش های بانک ملی غیر حضوری است
محصولات و خدمات بیمه ای نبايد جزو کالاهای لوکس محسوب شود
مأموریت اصلی صنعت بیمه کاهش آلام خسارت دیدگان است
مسابقه عکاسی"هم نشینی دل نشین" برندگان خود را شناخت
دستورالعمل اجرایی جدید بخشودگی سود تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال
بهترین اقتصادهای جهان معرفی شدند
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

تاکید مدیران بانک ملی ایران بر مدیریت نقدینگی بانک

اقتصاد کلان: مدیران ارشد بانک ملی ایران در نشست آموزشی مدیریت وجوه نقد، اوراق بهادار و امور پولرسانی بر لزوم مدیریت وجوه نقد و تامین نقدینگی شعب در استان ها تاکید کردند

  

به گزارش اقتصاد کلان به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این نشست امروز با حضور ناصر شاهباز عضو هیات مدیره و معاون مالی ، عباس شفیعی عضو هیات مدیره و معاون پشتیبانی، مدیران و معاونان ادارات کل خزانه، حسابداری و بودجه، آموزش، حفاظت فیزیکی و فنی و تعدادی از معاونان ادارات امور شعب و شعب مستقل در سالن حافظ برگزار شد.

شاهباز در این همایش با اشاره به تاکید مدیرعامل بانک بر لزوم مدیریت نقدینگی و وجوه نقد گفت: با راه اندازی داشبورد نقدینگی و اصلاحات صورت گرفته درباره تامین نقدینگی استان ها، امروز این امر به نحو احسن در حال انجام است.

وی با اشاره به افزایش تعداد اکیپ های تامین نقدینگی بانک تصریح کرد: وظیفه عمده این اکیپ ها تامین نقدینگی دستگاه های خودپرداز است که با توجه به خرید دستگاه های خود دریافت و خودپرداز (CRS)، تامین نقدینگی در کنار دستگاه های خودپرداز با این دستگاه ها نیز سرعت بیشتری می گیرد.

همچنین دیگر عضو هیات مدیره بانک نیز با تاکید بر اینکه مدیریت وجوه نقد اقدامی بزرگ است، گفت: طی چند سال اخیر در اداره کل خزانه، سامانه‌هایی ایجاد شد که مدیریت این وجوه به بهترین نحو ممکن صورت گیرد. 

شفیعی با بیان اینکه در بخش پشتیبانی خدمات فعالیت‌های بانک ملی ایران چشمگیر بوده است، اظهار کرد: بیشترین تعداد خودپردازهای بانکی در اختیار بانک ملی ایران است. اینها تجهیزاتی هستند که در سطح ادارات امور شعب و واحدها تزریق می‌شوند و انتظار می‌رود که با این تمهیدات، هزینه‌های نگهداری و جابه‌جایی اسکناس به حداقل ممکن برسد.

وی بیان کرد: ما نخستین بانک کشور هستیم که موضوع جابه‌جایی اسکناس و نقدینگی را برون سپاری کردیم. 

رییس اداره کل خزانه بانک نیز با تاکید بر لزوم تقویت خزانه داری مدرن در بانک گفت: تامین به موقع وجوه نقد، اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش رسوب غیرمنطقی وجوه، انتقال وجوه به کانون های مصرف و سایر بانک ها، انتقال وجوه به بانک مرکزی، دوباره شماری و پاکسازی اسکناس و... از جمله اقدامات صورت گرفته در خزانه داری است.

علیرضا رواقی عنوان کرد: با توجه به رویکرد کارمزد محور بودن شبکه بانکی و همچنین رسالتی که بنگاه های اقتصادی بر دوش بانک ها گذاشته اند، خزانه داری مدرن می تواند در مدیریت نقدینگی ها بسیار اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: رعایت نسبت های قانونی نقدینگی، به کارگیری سودآور وجوه مازاد، تامین به صرفه کسری وجوه، رفع عدم تطابق سررسیدهای دارایی و بدهی، کسب سود از نوسانات روزانه در بازارهای مالی و... از جمله تفاوت های خزانه داری مدرن نسبت به خزانه داری سنتی است.

رییس اداره کل حسابداری و بودجه بانک هم در این همایش با بیان اینکه نگهداری بیش از اندازه وجوه نقد برای بانک ها سم است، گفت: وجوه نقد باید به شیوه درست مدیریت شوند. امروز در دنیا انبارداری منسوخ است بنابراین مدیریت نقدینگی و مسیریابی برای افزایش بازدهی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مختار محمدی با تاکید بر اینکه شعب باید وجوه مازاد را به خزانه اداره امور استان منتقل کنند، تاکید کرد: باید تعامل با شعب بانک، تعامل حداکثری با ناظران پولی در استان ها، حداقل کردن مسیرهای پولرسانی و... مدنظر قرار گیرند.

رییس اداره کل آموزش بانک نیز  آموزش را مسئولیتی خطیر و سنگین دانست و گفت: با توجه به نقش آموزش در پیشرفت و ارتقای سازمانی، اداره کل آموزش این آمادگی را دارد تا دوره‌های پیشنهادی همکاران را پذیرفته و مورد بررسی قرار دهد. 

مظفری اظهار کرد: همچنین تقاضای ما از همکاران اداره کل خزانه این است تا با بررسی و ارزیابی نیازهای آموزشی خود، دوره های لازم و مؤثر را به ما اطلاع دهند.

وی در ادامه به برگزاری کلاس‌های آنلاین اشاره کرد و افزود: اداره کل آموزش امسال در راستای عدالت آموزشی، اقدام به برگزاری کلاس‌های مجازی (آنلاین) کرده و تا امروز نیز به دو مبحث کاربردی مدیریت زمان و مدیریت استرس پرداخته شده است.

همچنین پانل های پرسش و پاسخ «وجوه نقد و حد مجاز نقدینگی»، «امور پولرسانی با شرکت تدارک، کارپردازی و حفاظت فیزیکی» و «دسته چک و اوراق بهادار با وزارت اقتصاد و چاپخانه دولتی» نیز برگزار و به سوالات همکاران پاسخ داده شد.

در پایان این همایش نیز رییس اداره کل خزانه بانک گزارشی از عملکرد ادارات امور شعب و شعب مستقل ارایه کرد که از استان های خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان به جهت عملکرد برتر در پنج ماهه ابتدای امسال با اهدای لوح تقدیر شد.

 شماره خبر : 13208      انتشار : 28/6/1398        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست