پیام مدیرعامل محترم به مناسبت فرارسیدن هفته تعاون اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
تحلیل کارشناسی از ریزش این روزهای شاخص بورس
بورس مسکن روز میز دولتمردان
دومین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید
چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟
اخذ مالیات از خانه‌های خالی منتظر گوشه چشم سازمان امور مالیاتی
فروش سهام عدالت از سه‌شنبه آینده
خرید متری مسکن در بورس
چرا از عرضه اولیه خبری نیست؟
آیا یک زن ترامپ را از کاخ سفید بیرون می کند؟
واکنش مدیرعامل بورس تهران به ریزش شاخص کل بورس
بیان هنرمندانه روابط عمومی، مفاهیم پیچیده صنعت بیمه را ساده می‌کند
عرضه سهام معدنی‌ها در بورس در دستور کار قرار گرفت
آیا ETF روش خوبی برای خصوصی‌سازی است؟
حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد

  آخرين اخبار
فولاد بافت موفق به دریافت گواهینامه ایزو مدیریت کیفیت شد
صدور آنلاین انواع بیمه‌نامه اتومبیل در تجارت‌ نو
تحلیل کارشناسی از ریزش این روزهای شاخص بورس
بورس مسکن روز میز دولتمردان
دومین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید
چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟
اخذ مالیات از خانه‌های خالی منتظر گوشه چشم سازمان امور مالیاتی
بازگشت سقف انتقال وجه و برداشت نقدی از خودپرداز به شرایط عادی
حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌ شخص‌ثالث در بیمه کوثر
گردهمایی مدیران و روسای شعب بیمه البرز
  پربيننده ترين اخبار
فروش سهام عدالت از سه‌شنبه آینده
تمدید یک روزه مهلت پذیره نویسی واحدهای ETF در بانک ملی ایران
منابع سپرده‌ای بانک توسعه تعاون به مرز 200 هزار میلیارد ریال رسید
دکتر علی احمدیان رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان شد
خرید متری مسکن در بورس
جلسه ساماندهی ثبت اطلاعات کارکنان بانک توسعه تعاون در سامانه ملی ساختار
ثبت نام سجام، احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکانپذیر شد
فرهاد فائز مدیر عامل شرکت داده ورزی سداد شد
بیمه‌نامه‌های شخص ثالث از خرداد ماه سال جاری الکترونیکی و بدون نسخه فیزیکی صادر می‌شود
اطلاعیه در خصوص تغییر سرویس های بانکداری الکترونیک بانک سرمایه از ابتدای خردادماه
فصل جدیدی از آموزش در تجارت‌نو آغاز می‌شود
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

پیام مدیرعامل محترم به مناسبت فرارسیدن هفته تعاون

اقتصادکلان: در دنیای امروز، اقتصاد تعاونی به‌عنوان راهبردی موثر برای شتاب دادن روند توسعه اقتصادی مورد استقبال قرارگرفته است. شیوه‌ای از کار و فعالیت که مطابق آن به تلاش و کوشش خود بنیان، بیش از حمایت و پشتیبانی بهاء داده می‌شود.

  

به گزارش اقتصاد کلان به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در ایران کار تعاونی ازدیرباز رایج بوده و مردم ما درقالب همکاری‌های سنتی، دستاوردهای بسیار بزرگ داشته‌اند. به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و در جهت تحقق آرمان‌های عدالت محور آن در جهت توسعه بخش تعاون تلاش‌های مثمری به‌عمل‌آمده است. هم‌اکنون، انواع شرکت‌های تعاونی در سطح کشور به نحوی فزاینده گسترش‌یافته‌اند و مردم نیز ارتباط روزافزون و تنگاتنگی با این نهادهای اقتصادی مشارکتی دارند. بانک توسعه تعاون تنها بانک تخصصی بخش تعاون کشور در همین راستا در مردادماه سال 1388 تأسیس گردید، بانکی که درواقع تجربه قریب به دو دهه فعالیت صندوق تعاون کشور را در پیشینه خود دارد.

در ایران با عنایت به بانک محور بودن اقتصاد، بانک‌ها به‌عنوان پیشگامان بنگاه‌های اقتصادی در رشد و توسعه کشور محسوب می‌شوند و با توجه به اینکه در شرایط کنونی، اقتصاد ایران در میانه راه یک تحول بزرگ است این بار بانک‌ها نه‌تنها نقش یاریگر را بر عهده‌دارند، که خود بخشی از این تحول کلان اقتصادی به شمار می‌آیند. با در نظر گرفتن این شرایط، بانک‌ها نقشی فراتر ازآنچه در سایر اقتصادها می‌پذیرند، در اقتصاد کشورمان بر عهده‌دارند، نقش‌هایی که هریک در جایگاه خود نه‌تنها بااهمیت که حیاتی هستند.

در این میان، بانک توسعه تعاون نقش حساس‌تری را در میان سایر بانک‌ها به عهده دارد. تشکیل بانک توسعه تعاون به‌عنوان عامل و ابزار حمایتی در بخش تعاون یکی از آرزوهای دیرینه تعاون گران بود که خوشبختانه با تأکید مقام معظم رهبری و با استناد به سیاست‌های کلی اصل 44 زمینه تشکیل آن بعد از سال‌ها وقفه فراهم شد هرچند که تحقق سهم بخش تعاون ازاقتصاد ملی متناسب با جایگاه آن و هم‌شأن دو بخش خصوصی و دولتی در قانون اساسی کشور مستلزم ابزار و منابع حمایتی درخور وسعت و گستردگی بخش تعاون است. تسهیلات ارزان‌قیمت بانک توسعه تعاون همواره در جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و فراهم کردن زمینه‌های عدالت اجتماعی در اختیار تمامی فعالان اقتصادی در بخش‌های غیردولتی البته با اولویت تعاونی پرداخت‌شده است و امروز آنچه از منظر تعاون گران عرصه‌های کار و کوشش و همچنین مسئولین و دست‌اندرکاران بخش تعاون ضروری به نظر می‌آید افزایش سرمایه این تنها بانک توسعه‌ای بخش تعاون کشور است.

بانک توسعه تعاون حامی بخشی از اقتصاد کشور است که می‌توان رفتار آن را به‌نوعی بلوغ اجتماعی تشبیه کرد، نشانه‌ای از عزم انسان‌ها و برخورد اصولی و مبتنی بر اراده جمعی با مشکلات. روابط تعاونی مقام و مسئولیت اجتماعی به مردم می‌دهد و تلقی آنان را نسبت به محیط اجتماعی و اقتصادیشان سراپا دگرگون می‌سازد به‌نحوی‌که گروه اجتماعی با خصوصیاتی جدید پا به عرصهٔ وجود می‌گذارد. موسسه تعاونی صرفاً از جنبه ظاهری مرکز فعالیت اقتصادی است و در ورای این نمای ظاهری، کانون زندگی تعاونی و تحول اجتماعی نهفته است.

در آرمان اجتماعی تعاونی‌ها، تربیت انسان‌های آزاده و واقف به ارزش و اعتبار خویش و پرورش مردمی با فضایل خودیاری و همکاری از ضروریات است و تحقق این نیاز وابسته به رعایت و اجرای اصولی است که عنصر اجتماعی نهضت تعاونی را تشکیل می‌دهد.

فرارسیدن 13 شهریورماه آغاز هفته تعاون را به‌تمامی فعالان حوزه اقتصاد تعاونی کشور، مدیران و کارکنان ارکان‌های بخش تعاون، کلیه تعاون گران عرصه‌های کار و تلاش و به‌ویژه مدیران و کارکنان ساعی و خدوم بانک توسعه تعاون این تنها بانک تخصصی بخش تعاون کشور در سراسر ایران اسلامی تبریک عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند متعال برای همگی مزید توفیقات مسئلت دارم.

 

 شماره خبر : 13178      انتشار : 13/6/1398        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست