کارگروه مشترک تأمین اجتماعی و آبفا برای رسیدگی به مشکلات کارکنان این شرکت خبرگزاری اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک برگزار می شود
با هدف ازبین بردن شکاف عمیق بین بازار عرضه و تقاضای نیروی کار؛
تراز تجاری مثبت بیانگر موفقیت ایران در مدیریت تحریم ها است
افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان در ضریب ریالی اعمال می شود
۱۰۰۰ کودک در انتظار گرفتن شناسه کاشت حلزون/ تهیه پروتز شنوایی در انحصار ۳ شرکت خصوصی
شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها زیر چتر حمایتی دولت
فروش کتاب های سازمان زیباسازی اینترنتی می شود
توصیه‌های سیاستگذاری به دولت برای اقتصاد 98
ورود قطارهای ۵ ستاره نور به شبکه ریلی کشور
ضمانت نامه های صندوق مطمئن ترین روش جایگزین ال سی است
پیام تبریک دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور به رئیس جدید قوه قضائیه
منتخبان دومین دوره «جشنواره عکس خوشه» معرفی شدند
هیچ محدویتی برای عرضه شکر نداریم / موضوع قاچاق گندم بررسی می شود
اختصاص تسهیلات به 6700 واحد صنعتی کوچک و متوسط

  آخرين اخبار
بیمه خاورمیانه، در مسیر فروش الکترونیک بیمه زندگی
اعلام ساعت کار بانک قرض الحسنه مهر ایران در روزهای پس از شب‌های قدر
سامانه پویانگار ملل (رمز یکبار مصرف) در ملل راه اندازی گردید
تغییر ساعت کاری شعب بانک صادرات به مناسبت شب های قدر
اعلام ساعت کاری شعب تهران و شهرستان بانک سرمایه درایام لیالی قدر
ساعات کاری شعب بانک خاورمیانه در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه مبارک رمضان
ارائه خدمات بانکی به روشندلان در هشت شعبه بانک دی امکان پذیر شد
حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب و کارهای نوآورانه، استارت آپها و فین تک ها
اعلام ساعات کاری شعب بانک آینده در روزهای پس از شب‌های قدر
بانک صادرات ایران اقدام بسیار شایسته‌ای در حمایت از نمایشگاه قرآن‌کریم انجام داده است
  پربيننده ترين اخبار
حمایت از اشتغالزایی و تامین آينده با طرح «مهر آتيه نوين» بانک قرض الحسنه مهرايران
مدیرعامل بانک رفاه: نقش روابط عمومی در تعالی سازمان
برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر سرپرستی بیمه کوثر استان خوزستان
رتبه بندی نمایندگان بیمه دانا اجرایی شد
شفاف سازی صورت‌های مالی بانک سینا
انجام قرعه ­کشی جشنواره قرض الحسنه پس­ انداز «اُمید آینده»
پرداخت حدود چهار هزار فقره تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران در فروردین سال 98
بسیج فرهنگی زمینه ساز افزایش سطح رفاه در کشور است
بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از بیمارستان فوق تخصصی شهریار تبریز
بازدید مدیر استانی بانک ایران زمین، از کارخانه شمیلیا قزوین
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی خبر داد:
کارگروه مشترک تأمین اجتماعی و آبفا برای رسیدگی به مشکلات کارکنان این شرکت

معاون امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: وضعیت سازمان تأمین اجتماعی با مسائل مربوط به مدیریت آب شباهت های زیادی دارند و یکی از نقاط مشترک این دو حوزه عدم توجه کافی و شناخت مناسب عموم مردم نسبت به این دو حوزه است.

  

به گزارش خبرگزاری اقتصاد کلان، دکتر محمدرضاجعفریان، در بازدید از شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب و تشکیل کارگروه مشترک با آبفای تهران به منظور هم اندیشی و بررسی مسایل این کارکنان مجموعه های تابعه شرکت آبفا تاکید کرد.

دکتر جعفریان گفت: آبفای کشور  و سازمان تامین اجتماعی هردو چالش های مشترک دارند. بحران های آب و محیط زیست و صندوق های بازنشستگی نیز از چالش های آینده کشور محسوب می شوند که شناخت دقیق وظایف، ماموریت ها و چالش های پیش روی آنها تاثیر مستقیم بر مقابله یا کنترل بحران های مدنظر دارد.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: فرایند تصیفه و توزیع آب بسیار دقیق، حساس و مشقت بار است و قیمت آن نسبت به قیمت جهانی بسیار پایین است.

جعفریان با مروری بر تاریخچه شکل گیری تامین اجتماعی بیان کرد: قانون کنونی تامین اجتماعی برگرفته از قوانین تامین اجتماعی کشورهای مختلف جهان است و اغلب موضوعات مهم بیمه ای و درمانی به روشنی و با آینده نگری دیده شده است گرچه به مرور برخی قوانین در دولت ها و مجالس بر آن تحمیل شده است که چالش برانگیز و گاه سازمان را با مشکلاتی مواجه می سازد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ٥ میلیون و ٧٠٠ هزار نفرمستمری بگیر تامین اجتماعی هستند که خدمت مورد نیاز را از این سازمان از قبل از تولد تا پس از فوت دریافت می کنند و در مجموع ٥١ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه ای این سازمان هستند که ٦ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان هزینه ماهانه این سازمان است. هزینه های این سازمان تعطیل بردار نیست و وفقه در پرداخت آنها ، اخلال در  امنیت اجتماعی  را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه معاونت فرهنگی اجتماعی حلقه ارتباطی بین شرکای اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی است ، افزود: اداره کارفرمایان، مستمری بگیران و بیمه شدگان این معاونت در تلاش هستند که با تعامل و برقراری ارتباط مناسب با این مخاطبان ، مشکلات را شناسایی و راهکار درست برای رفع آنها نیز احصا کنند.

دکترجعفریان بر تشکیل کارگروه مشترک بین آبفا و سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: همکاران دفتر کارفرمایان به زودی در خصوص تشکیل این کارگروه و برقراری جلسات با ادارات تأمین اجتماعی استان تهران اقدام خواهند کرد که بستر تعامل و رفع مشکلات بیمه ای و حسابرسی ها هموار شود.

 

آماده همکاری و تشکیل کارگروه با آبفا هستیم

رضا معینی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه هم اندیشی ارتباط با سازمان ها را جزء شرح وظایف سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: هم اندیشی امروز در راستای عمل به این وظیفه است که خوشبختانه آبفای تهران جزو  سازمان های قانون گرا و عامل به قوانین تامین اجتماعی است.

وی افزود: بخشنامه ابلاغی ١٥ اردیبهشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص ماده ٣٨ قانون تامین اجتماعی مبنی بر حسابرسی یک سال مالی آخر گرچه صادر و ابلاغ شده است و این دفتر با برگزاری  سه هزار جلسه آموزشی با کارفرمایان سراسر کشور در سال گذشته تلاش کرد که این مهم را اطلاع رسانی کند و امسال هم آمادگی دارد که در جهت شفاف سازی این مهم جلسات آموزشی را با مجموعه کارفرمایان سازمان ها و شرکت ها  داشته باشد.

معینی با اشاره به تشکیل کارگروه روان سازی و تنقیح بخشنامه های تامین اجتماعی در موسسه عالی پژوهش گفت: این مجموعه برآن هستند که در جهت جلوگیری از تفسیر رای بخشنامه ها، زوایای بخشنامه ها را به دقت مشخص کند که تفسیری صورت نگیرد که در اجرا خلل وارد شود و خرسند خواهیم شد که ارمغان این جلسات به خدمت رسانی مجموعه ای بیانجامد که مشغول فعالیتی پرمشقت و مقدس هستند تا که این مایه حیات به سرمنزل مقصود به سلامت و ایمن سرازیر شود.  

 

مصرف بهینه آب ، ضرورتی حیاتی و فراموش شده

علیرضا نوذری پور ،قائم مقام آبفای استان تهران در خصوص آسیب شناسی علل مصرف دوبرابری آب در ایران نسبت به میانگین مصرف جهانی بیان کرد: مدیریت مصرف آب در کشور با سه معضل جدی مواجه است که یکی از مهم ترین آنها نبود فرهنگ استفاده بهینه از آب است که در این بخش گرچه اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی در آبفا در حال انجام است اما باید منسجم تر به این مهم پرداخته شود.

وی افزود: خلا قانونی در خصوص برخورد با اتلاف کنندگان آب وجود دارد که مراجع قانونی باید توجه جدی در این خصوص داشته باشند و از سویی  بی توجهی نسبت به اقتصاد آب و عرضه ارزان آن کشور را با مشکل را دوچندان کرده است که تعیین قیمت واقعی آب باید در دستور کار قرار گیرد چرا که در بلندمدت با توجه به فرسودگی و نیازمندی سرویس نگهداری شبکه آب ، آبفا با چالش های عدیده دیگری مواجه خواهد شد.

 

سخت و زیان آوری برای کارگران و مدیران آبفا لحاظ شود

عبدالحمید توکلی بینا، معاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران نیز در جلسه هم اندیشی خواستار قرار گرفتن مشاغل  کارگران و مدیران آبفا در زمره مشاغل سخت و زیان آور شد و گفت: ارتباط مستقیم کارگران بخش های آزمایشگاه و تصفیه خانه ها با آلاینده های شیمیایی و میکروبی و استرس و تنش مدام شغلی مدیران در خصوص حوادث ترکیدگی، قطعی و انشعابات آب و کار در شب بر سخت و زیان آور بودن این شغل صحه می گذارد که عملی شدن این مهم نیازمند توجه مسئولین مربوطه است.

 

 شماره خبر : 10243      انتشار : 27/4/1397        آرشيو اجتماعی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست