کارگروه مشترک تأمین اجتماعی و آبفا برای رسیدگی به مشکلات کارکنان این شرکت خبرگزاری اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
4 استان پیشتاز در اخذ تسهیلات خرید مسکن
سند استراتژیک بانک دی تا افق 1400 تدوین شد
بررسی مزایای استفاده از وام‌های قرض‌الحسنه براي اشتغال‌زايي
راهکار آرامش ارزی در تنظیم عرضه و تقاضا
عرضه نفت‌خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران
صادرات غیرنفتی منبع قابل اتکایی برای ارزآوری به کشور است
پرداخت یک هزار و ۲۸۶ میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی
پرداخت 600 میلیونی برای حذف سابقه مربوط به سازمان تأمین اجتماعی نیست
شتاب پرداخت تسهیلات در بانک مسکن افزایش یافت
تحلیلی بر الزامات کاهش تعداد شعب بانک ها
کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان ۶ ماهه رسید
برنامه‌های روسیه برای رهایی از وابستگی به دلار
بازار ارز و سکه با ریزش نرخ ها به استقبال تصویب CFT رفت
با تزریق فکر و ایده جدید، نقش بیمه در اقتصاد پررنگ می شود

  آخرين اخبار
رکورد حفظ توانگری مالی صنعت بیمه در اختیار بیمه ملت
استقبال دکتر نوربخش از وزارت دکتر شریعتمداری عضو هیأت امناء تأمین اجتماعی
اعطای نشان «خلاقیت» به روابط عمومی همراه اول
تسریع در عملیات راه‌اندازی سامانه جدید فروش آرد
اثرات شیوه های جبران کسری بودجه بر تورم و رشد اقتصادی
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت بورس برگزار شد
بازار بدهی در چند قدمی ورود به رقم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان
هشت سال موفقیت مستمر بیمه‌کوثر
رونمایی از تمبر اختصاصی بیمه‌کوثر
حضور پررنگ بیمه کوثر در نمایشگاه کیش اینوکس
  پربيننده ترين اخبار
سرپرست مدیریت بیمه های مهندسی، خاص و انرژی بیمه "ما" در میزگرد بررسی نقاط مشترک صنعت بیمه و انرژی
مشاور مدیر عامل در امور توسعه روابط بین الملل شرکت بازرگانی دولتی ایران منصوب شد
واحدهای برتر بانک رفاه در حوزه خدمت رسانی مورد تجلیل واقع شدند
نحوه بهره مندی دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامي از تسهيلات بانک قرض الحسنه مهر ايران
تقدیر از موسسه اعتباری ملل در شانزدهمین اجلاس «استقامت ملی در تولید و خدمات»
درج نماد صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی در سامانه پس از معاملات
حضور فعال بیمه تجارت نو در نمایشگاه بورس،بانک و بیمه
تایید سطح یک توانگری مالی بیمه ‌کوثر برای سومین سال متوالی
نهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف با حضور ایرانسل برگزار می‌شود
ارتباط مستقیم تلفنی با معاون مالی و اقتصادی
درج نماد نفت خام درسامانه پس از معاملات / قیمت پایه هر بشکه ۷۹.۱۵ دلار
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی خبر داد:
کارگروه مشترک تأمین اجتماعی و آبفا برای رسیدگی به مشکلات کارکنان این شرکت

معاون امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: وضعیت سازمان تأمین اجتماعی با مسائل مربوط به مدیریت آب شباهت های زیادی دارند و یکی از نقاط مشترک این دو حوزه عدم توجه کافی و شناخت مناسب عموم مردم نسبت به این دو حوزه است.

  

به گزارش خبرگزاری اقتصاد کلان، دکتر محمدرضاجعفریان، در بازدید از شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب و تشکیل کارگروه مشترک با آبفای تهران به منظور هم اندیشی و بررسی مسایل این کارکنان مجموعه های تابعه شرکت آبفا تاکید کرد.

دکتر جعفریان گفت: آبفای کشور  و سازمان تامین اجتماعی هردو چالش های مشترک دارند. بحران های آب و محیط زیست و صندوق های بازنشستگی نیز از چالش های آینده کشور محسوب می شوند که شناخت دقیق وظایف، ماموریت ها و چالش های پیش روی آنها تاثیر مستقیم بر مقابله یا کنترل بحران های مدنظر دارد.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: فرایند تصیفه و توزیع آب بسیار دقیق، حساس و مشقت بار است و قیمت آن نسبت به قیمت جهانی بسیار پایین است.

جعفریان با مروری بر تاریخچه شکل گیری تامین اجتماعی بیان کرد: قانون کنونی تامین اجتماعی برگرفته از قوانین تامین اجتماعی کشورهای مختلف جهان است و اغلب موضوعات مهم بیمه ای و درمانی به روشنی و با آینده نگری دیده شده است گرچه به مرور برخی قوانین در دولت ها و مجالس بر آن تحمیل شده است که چالش برانگیز و گاه سازمان را با مشکلاتی مواجه می سازد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ٥ میلیون و ٧٠٠ هزار نفرمستمری بگیر تامین اجتماعی هستند که خدمت مورد نیاز را از این سازمان از قبل از تولد تا پس از فوت دریافت می کنند و در مجموع ٥١ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه ای این سازمان هستند که ٦ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان هزینه ماهانه این سازمان است. هزینه های این سازمان تعطیل بردار نیست و وفقه در پرداخت آنها ، اخلال در  امنیت اجتماعی  را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه معاونت فرهنگی اجتماعی حلقه ارتباطی بین شرکای اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی است ، افزود: اداره کارفرمایان، مستمری بگیران و بیمه شدگان این معاونت در تلاش هستند که با تعامل و برقراری ارتباط مناسب با این مخاطبان ، مشکلات را شناسایی و راهکار درست برای رفع آنها نیز احصا کنند.

دکترجعفریان بر تشکیل کارگروه مشترک بین آبفا و سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: همکاران دفتر کارفرمایان به زودی در خصوص تشکیل این کارگروه و برقراری جلسات با ادارات تأمین اجتماعی استان تهران اقدام خواهند کرد که بستر تعامل و رفع مشکلات بیمه ای و حسابرسی ها هموار شود.

 

آماده همکاری و تشکیل کارگروه با آبفا هستیم

رضا معینی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه هم اندیشی ارتباط با سازمان ها را جزء شرح وظایف سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: هم اندیشی امروز در راستای عمل به این وظیفه است که خوشبختانه آبفای تهران جزو  سازمان های قانون گرا و عامل به قوانین تامین اجتماعی است.

وی افزود: بخشنامه ابلاغی ١٥ اردیبهشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص ماده ٣٨ قانون تامین اجتماعی مبنی بر حسابرسی یک سال مالی آخر گرچه صادر و ابلاغ شده است و این دفتر با برگزاری  سه هزار جلسه آموزشی با کارفرمایان سراسر کشور در سال گذشته تلاش کرد که این مهم را اطلاع رسانی کند و امسال هم آمادگی دارد که در جهت شفاف سازی این مهم جلسات آموزشی را با مجموعه کارفرمایان سازمان ها و شرکت ها  داشته باشد.

معینی با اشاره به تشکیل کارگروه روان سازی و تنقیح بخشنامه های تامین اجتماعی در موسسه عالی پژوهش گفت: این مجموعه برآن هستند که در جهت جلوگیری از تفسیر رای بخشنامه ها، زوایای بخشنامه ها را به دقت مشخص کند که تفسیری صورت نگیرد که در اجرا خلل وارد شود و خرسند خواهیم شد که ارمغان این جلسات به خدمت رسانی مجموعه ای بیانجامد که مشغول فعالیتی پرمشقت و مقدس هستند تا که این مایه حیات به سرمنزل مقصود به سلامت و ایمن سرازیر شود.  

 

مصرف بهینه آب ، ضرورتی حیاتی و فراموش شده

علیرضا نوذری پور ،قائم مقام آبفای استان تهران در خصوص آسیب شناسی علل مصرف دوبرابری آب در ایران نسبت به میانگین مصرف جهانی بیان کرد: مدیریت مصرف آب در کشور با سه معضل جدی مواجه است که یکی از مهم ترین آنها نبود فرهنگ استفاده بهینه از آب است که در این بخش گرچه اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی در آبفا در حال انجام است اما باید منسجم تر به این مهم پرداخته شود.

وی افزود: خلا قانونی در خصوص برخورد با اتلاف کنندگان آب وجود دارد که مراجع قانونی باید توجه جدی در این خصوص داشته باشند و از سویی  بی توجهی نسبت به اقتصاد آب و عرضه ارزان آن کشور را با مشکل را دوچندان کرده است که تعیین قیمت واقعی آب باید در دستور کار قرار گیرد چرا که در بلندمدت با توجه به فرسودگی و نیازمندی سرویس نگهداری شبکه آب ، آبفا با چالش های عدیده دیگری مواجه خواهد شد.

 

سخت و زیان آوری برای کارگران و مدیران آبفا لحاظ شود

عبدالحمید توکلی بینا، معاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران نیز در جلسه هم اندیشی خواستار قرار گرفتن مشاغل  کارگران و مدیران آبفا در زمره مشاغل سخت و زیان آور شد و گفت: ارتباط مستقیم کارگران بخش های آزمایشگاه و تصفیه خانه ها با آلاینده های شیمیایی و میکروبی و استرس و تنش مدام شغلی مدیران در خصوص حوادث ترکیدگی، قطعی و انشعابات آب و کار در شب بر سخت و زیان آور بودن این شغل صحه می گذارد که عملی شدن این مهم نیازمند توجه مسئولین مربوطه است.

 

 شماره خبر : 10243      انتشار : 27/4/1397        آرشيو اجتماعی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

eghtesadkalan.ir

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای گروه خبری محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست